Bankiet jest wystawnym i eleganckim przyjęciem, zazwyczaj organizowanym przez osoby prywatne lub firmy. Co zrobić, aby aranżacja miejsca bankietowego była ładna i efektowna? Jak ustawić stoły bankietowe i gdzie je znaleźć?

Stół bankietowy

Stoły bankietowe powinny cechować się funkcjonalnością i dodatkowymi udogodnieniami. Obecnie można znaleźć wielu różnych stołów tego typu; wysokich i niskich, wielkich i mniejszych, składanych, rozstawianych… Opcji jest naprawdę mnóstwo, jednak wybór zależy od tego, na ile osób przewidziany jest bankiet i jak wiele miejsca stoły mogą zająć. Na stołach bankietowych zazwyczaj ustawiane są różne przekąski i dania. Warto zadbać o estetykę, przystroić taki stół delikatnym obrusem i zadbać o nakrycia dla gości. Modnym rodzajem są okrągłe stoły, które nie tylko efektownie wyglądają, ale także zajmują niewiele miejsca. To dobra opcja dla niewielkich przestrzeni, gdzie udekorowane stoły będą stanowić piękną ozdobę.

Olsen&Berg

Na stronie internetowej https://olsenberg.pl/ znajdziemy różnorodne stoły bankietowe. Firma oferuje także stoły lodowe, które doskonale sprawdzają się na bankietach hotelowych, w kawiarniach, w restauracjach i kurortach. Lekka konstrukcja stołów pozwala na łatwe czyszczenie, składanie i rozkładanie stołu nawet przez jedną osobę. Można je składować poziomo lub pionowo. Stoły są nowoczesne i proste, dzięki czemu nie przytłaczają eksponowanych produktów. Ponadto, produkty eksponowane na stołach lodowych są schłodzone i świeże.

Ekspozycja produktów na bankiecie

Organizując bankiet, trzeba pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Wynajęcie stołów to dopiero pierwszy krok w tym kierunku. Przygotowanie sali jest bardzo ważne – dekoracje zapewnią przyjemny nastrój i pozwolą na miłą atmosferę. Kolejnym ważną rzeczą jest zadbanie o jedzenie. Warto skorzystać z oferty firmy cateringowej, która przygotuje smaczne i nowoczesne dania. Można także poprosić o oryginalny sposób podawania potraw, co pozwoli na niezapomniane wrażenia. Dania podawane w niekonwencjonalny sposób będą ogromną atrakcją dla gości. Dodatkowym akcentem będą różne naczynia, świece, drobne ozdoby wpływające na efektowny wystrój. Ekspozycja produktów na stole także nie musi być tradycyjna – odejdźmy od schematów i postawmy na nowe rozwiązania. To pozwoli przyciągnąć uwagę gości i sprawi, że bankiet pozostanie na długo w ich pamięci. Może warto ustawić stoły w ciekawy sposób?

Stół bankietowy to element niezbędny na takiej imprezie. Wyeksponowanie produktów i dodatków jest także ważne, jeśli chcemy, aby impreza była nowoczesna i oryginalna.