Zdrowie

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Obecnie mnóstwo kobiet chcących cieszyć się pięknym wyglądem coraz częściej korzysta z usług kosmetycznych. Wśród wielu wykonywanych zabiegów ogromną popularnością cieszy się makijaż permanentny.

Istotne cechy makijażu permanentnego

Na tego typu makijaż decydują się obecnie tysiące kobiet w różnym wieku. Od tatuażu różni się tym, że charakteryzuje się bardzo płytkim przenikaniu barwnika. Podczas wykonywania makijażu permanentnego barwnik jest wprowadzany zazwyczaj na głębokość od 0,3 do 0,8 mm, czyli do warstwy podstawnej naskórka. Wraz z upływem czasu warstwa ta ulega znacznemu złuszczeniu, w związku z czym makijaż staje się mniej widoczny oraz nieco jaśniejszy.

Dziś w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonywany jest makijaż permanentny brwi. Ponadto z pomocą tej metody wykonywany jest także profesjonalny makijaż kreski na dolnej i górnej powiece oraz ust. W Gdyni makijaż permanentny można wykonać tutaj.

Jaka jest trwałość makijażu permanentnego?

Tego typu makijaż utrzymuje się niezawodnie do dwóch lat, niemniej wraz z upływem czasu ulega znacznemu rozjaśnieniu. Po jego wykonaniu w ciągu od 4 do 7 dni wyjściowy kolor blednie do około pięćdziesiąt procent, a w miejscu w którym został wykonany pojawiają się strupki.

Po upływie dwóch tygodni od wykonania zabiegu konieczna jest jego korekta, która to pozwala na wyrównanie ewentualnych nierówności. W okresie gojenia się miejsc, które to zostały poddane zabiegowi należy je codziennie smarować preparatem natłuszczającym.

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego

Decydując się na zabieg konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do niego. W tym celu cztery tygodnie przed wykonaniem makijażu brwi nie należy wykonywać henny, a dzień przed zabiegiem warto wykonać peeling złuszczający.

Jeśli chodzi o makijaż oczu to cztery tygodnie przed wykonaniem zabiegu nie należy wykonywać henny rzęs. Osoby, które to posiadają wrażliwe oczy przed zabiegiem powinny zastosować specjalne krople homeopatyczne.

Natomiast w przypadku makijażu ust to trzy dni wcześniej warto zacząć stosować profilaktycznie preparat antywirusowy. Przed zabiegiem nie należy się opalać, pić alkoholu oraz kawy.

Czy niejedzenie po 18 jest zdrowe?

Czy niejedzenie po 18 jest zdrowe?

Każda dieta – niezależne czy opiera się na wegetarianizmie, czy też na produktach wysokobiałkowych – utrzymuje, że jedzenie po 18 jest wykluczone, ponieważ wtedy organizm gromadzić zaczyna tkankę tłuszczową i w żadnym wypadku się nie schudnie. Czy faktycznie post po 18 ma aż tak duży wpływ na zdrowie, czy może jednak jest w tym nieco fałszu?

jedzenie po 18

Jaka jest prawda?

Jak łatwo można się domyślić, zakaz jedzenia po 18 nie ma wiele wspólnego z prawdą. To prawda, nie powinno się jeść na noc, ponieważ ma to negatywny wpływ na wagę, tkankę tłuszczową i ogólnie pojęte zdrowie. Żaden uznany dietetyk jednak nigdy nie powie, że godziną graniczną jest 18. Dlaczego? Ponieważ to nie od zegarka zależy czas niejedzenia, lecz od tego, kiedy się dany człowiek kładzie spać.

Przyjmuje się powszechnie, że ostatni posiłek powinien nastąpić maksymalnie do około 2-3 godzin przed snem. W takim wypadku, jeśli ktoś kładzie się spać o 23, może zjeść nawet o 21 ostatni posiłek. Jak zatem widać, jeśli miałby zjeść o 18 i położyłby się spać o 23, z całą pewnością obudziłby się w nocy i podjadał z lodówki, a tym samym łamałby tak ciężko wypracowaną dietę. I właśnie z takich niedomówień często biorą się problemy u osób będących na diecie.

Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy

Odtworzenie przyjemnie wyglądającej skóry głowy z charakterystycznymi krótko ściętymi włosami jest dla nas codziennością. Z pełną dokładnością dbamy o każdy szczegół, toteż każdy klient może do nas wejść z pełną pewnością i bez jakiejkolwiek obawy. Wykonamy na skórze głowy mikropigmentację, która pozwoli poczuć się na nowo męsko i umożliwi zdobywanie kolejnych celów życiowych bez ograniczeń. Atrakcyjny wygląd powróci, wobec czego warto przyjść na konsultację, która w pełni wyczerpie dany temat i przyczyni się do podjęcia właściwej decyzji.

(więcej…)

Skierowanie na rehabilitację dziecka – gdzie szukać pomocy?

Skierowanie na rehabilitację dziecka – gdzie szukać pomocy?

Kiedy rodzice dowiadują się, że ich pociecha przyjdzie na świat z szeregiem dysfunkcji, które będą wpływały na zaburzenia rozwoju, zastanawiają się, czy mogą jej w jakiś sposób pomóc. Rokowania w przypadku wcześnie podjętej wielokierunkowej rehabilitacji i fizjoterapii dają nadzieję na skuteczne wspomaganie rozwoju na wielu płaszczyznach. W jaki sposób powinna wyglądać rehabilitacja dzieci?
(więcej…)

Jak zrobić smoothie? Pomysły na zdrowe i dietetyczne koktajle

Jak zrobić smoothie? Pomysły na zdrowe i dietetyczne koktajle

Podstawą prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu jest oczywiście zbilansowana dieta. Aby nieco urozmaicić swój jadłospis, warto wprowadzić do niego zdrowe koktajle z owoców i warzyw, zawierające ogrom witamin i soli mineralnych. Płynny napój może z powodzeniem zastąpić drugie śniadanie lub podwieczorek, ponieważ zapewnia sytość na minimum 2 godziny. Jego forma i sposób przyrządzenia sprawia, że proces utleniania następuje powoli, a zatem zachowuje się w nim przez długi czas więcej składników odżywczych niż choćby w sokach.

(więcej…)