Nazywa się ich konsultantami ślubnymi. Jednak to pojęcie w pełni nie odzwierciedla całości działań i kompetencji Wedding Plannerów. Są kimś pomiędzy inżynierami – konstruktorami ślubnymi a przyjaciółmi pary młodej. Muszą wiedzieć i przewidzieć wszystko; być wszędzie; widzieć, słyszeć, reagować, być czujnym, aktywnym, kreatywnym. organizacja wesel nie ma przed nimi tajemnic.

Wedding Planner – na jakie usługi można liczyć?

Katalog usług świadczonych przez konsultantów ślubnych jest bardzo obszerny, a pomysłowi nowożeńcy wymyślający nietypową lokalizację, formułę uroczystości czy niezwykłe atrakcje mogą przyczynić się do rozszerzenia owego wykazu usług ślubnych.

Kraków to miejsce często wybierane na romantyczne ślubytu można znaleźć naprawdę dobrą agencję zajmującą się ich organizacją. Począwszy od pierwszego spotkania zapoznawczego Wedding Planner i para młoda stanowią nierozłączną grupę współtwórców ślubu i wesela.

Wedding planner kraków

Zadaniem numer jeden powierzanym często konsultantowi jest pomoc w wyborze lokalizacji ślubu i wesela. Agencje zajmujące się organizacją wesel współpracują z wieloma podwykonawcami i zazwyczaj mogą wskazać kilka – kilkanaście wspaniałych miejsc z wolnymi terminami. Podobnie jest przy wyborze cateringu czy zespołu muzycznego.

Konsultant opracowuje budżet uroczystości a następnie rozpisuje plan działań na czas przygotowań. Każdy ważny termin oznacza spotkanie lub kontakt pośredni. Wedding Plannerzy przypominają, sprawdzają, czuwają – każdy z nich kimś w rodzaju sekretarza, który pamięta o wszystkich ważnych datach i sprawach do załatwienia.

We współpracy z młodymi opracowywany jest scenariusz ślubu i wesela oraz wybierane są atrakcje.

Konsultant wymyśla lub podpowiada motyw przewodni, dobiera kolory, kwiaty, zastawę, projektuje zaproszenia, przygotowuje upominki dla gości i ceremonię podziękowania dla rodziców. Do zadań Wedding Plannera należy organizacja oprawy medialnej i muzycznej, transport młodych i gości, zamówienie noclegów, zatrudnienie animatorów dla dzieci. Wspólnie z młodymi konsultant ustala menu, wybiera dostawcę cateringu i alkoholu.

Czy organizacja wesel przy udziale Wedding Plannera jest opłacalna?

Współpraca z konsultantem ślubnym to szereg korzyści. Młodzi oraz ich rodzina nie muszą wykonywać setek telefonów i tracić czasu na negocjacje z podwykonawcami. W ich imieniu robi to Wedding Planner. Na jedno wesele trzeba czasem poświecić nawet ponad 300 godzin pracy.

Dzięki pomocy konsultanta planowanie i realizacja budżetu są maksymalnie zoptymalizowane. Można liczyć na znaczne upusty dzięki stałej współpracy agencji z podwykonawcami. Rozliczeń z nimi dokonuje konsultant. On także prowadzi bezpośredni nadzór nad przebiegiem uroczystości, dba o płynną realizację kolejnych punktów scenariusza, a w razie nieprzewidzianych problemów realizuje plan B, a jak trzeba to i C. Tylko jednego konsultant nie może zrobić za młodych – sami muszą stworzyć silny związek oparty na prawdziwych wartościach.