Prawo

Rozwód – co warto wiedzieć?

Rozwód – co warto wiedzieć?

Rozpad małżeństwa sam w sobie jest trudnym doświadczeniem, a wiążące się z nim formalności dostarczają dodatkowego stresu. Pozwy, rozprawy, oświadczenia majątkowe, wnioski o alimenty – to wszystko spędza sen z powiek przyszłym rozwodnikom. Dlatego też, by jak najszybciej przebrnąć przez proces istotnym jest zatrudnienie doświadczonego adwokata.

I że ci nie odpuszczę aż do śmierci…

Procedury, zgodnie z którymi przeprowadza się w Polsce rozwód są skomplikowane, a społeczna wiedza na ich temat raczej nikła. Wszakże mało kto spodziewa się, że umiejętność chociażby napisania pozwu kiedykolwiek może mu się przydać. Ponadto rozwód w wielu kręgach nadal pozostaje tematem tabu i osoby, których małżeństwo zakończyło się na sali sądowej niechętnie poruszają ten temat. Jak zatem poradzić sobie w takiej sytuacji? Otóż najrozsądniejszym wyjściem jest zatrudnienie adwokata, który zajmie się w imieniu klienta wszelkimi formalnościami, przygotuje go do rozprawy i dopilnuje wszelkich szczegółów. Wszakże należy zdawać sobie sprawę z tego, że formalne rozwiązanie pożycia wiąże się nie tylko z rozstaniem dwóch osób, ale także nierzadko z ustaleniem winy, podziałem zgromadzonego majątku i zasądzeniem opieki nad małoletnimi dziećmi. To wszystko sprawia, że rozwód często trwa latami, bo przecież trudno o kompromis pomiędzy już wkrótce byłymi małżonkami walczącymi o własne interesy.

Adwokat Dąbrowa Górnicza

By rozwiązać małżeństwo poprzez rozwód konieczne jest złożenie przez jedną ze stron pozwu, a następnie udowodnienie przed sądem, że pomiędzy mężem i żoną nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Co to znaczy? Otóż, by formalnie zakończyć związek nie wystarczy choćby wspólna deklaracja, konieczne jest jeszcze ustanie więzi emocjonalnej, fizycznej oraz ekonomicznej. Sąd wydając orzeczenie rozwodu musi także upewnić się, że wskutek rozwiązania małżeństwa nie ucierpią małoletnie dzieci stron, oraz że wyrok nie będzie sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. W trakcie rozprawy badane będą okoliczności rozpadu małżeństwa, sąd wysłucha stron, może także powołać świadków, a nawet odroczyć wydanie orzeczenia. Jak widać zatem rozwód jest złożonym procesem i rzadko kończy się na jednym posiedzeniu, dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata. W Dąbrowie Górniczej działa kancelaria Kolczyk, specjalizująca się w szeroko pojętym prawie rodzinnym, sprawach rozwodowych, spadkowych, o alimenty i wielu innych. Profesjonalne wsparcie oszczędzi Ci czasu oraz stresów w procesie rozwiązywania małżeństwa.

Naturalne jest, że myśl o sądzie i dzieleniu się niezwykle intymnymi faktami spędza sen z powiek. Pamiętaj jednak, że rozwód jest konieczny, by jak najszybciej móc rozpocząć nowe życie. Korzystając z usług kancelarii Kolczyk z Dąbrowy Górniczej masz pewność, że Twoim przypadkiem zajmą się fachowcy, a sam rozwód wkrótce będzie już tylko wspomnieniem. Weź sprawy we własne ręce, nie odkładaj trudnych decyzji na później i powierz swoje interesy profesjonalistom w zakresie prawa rodzinnego.