Woda ma w sobie coś niezwykłego, co przyciąga zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nie od dziś wiadomo, że słuchanie szumu wody uspokaja, pływanie relaksuje, a nurkowanie? O dobroczynnym wpływie, jaki ma ten sport mogą przekonać się te osoby, które zdecydują się na nurkowanie w Krakowie. Tam swoją siedzibę ma szkoła nurkowania Just Dive. W czasie kursów, prowadzonych przez doświadczonych profesjonalnych instruktorów, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mogą zdobywać kolejne stopnie nurkowego wtajemniczenia.

nurkowanie krakówKursy nurkowania odbywają się najczęściej w takich miejscowościach, jak Kraków, Miechów oraz Kielce, chociaż kadra instruktorska jest w stanie przeprowadzić szkolenie w różnych innych miejscach.
Z jednej strony to może wydawać się trochę dziwne. Kraków bowiem nie kojarzy się od razu z nurkowaniem. Zazwyczaj bowiem jesteśmy skłonni uważać, że tego typu aktywność bardziej jest naturalna w miejscowościach nadmorskich, a nie w miejscowościach leżących niemal na przedsionku gór.

Nic bardziej mylnego! Nurkowanie Kraków trafiło na podatny grunt osób spragnionych tego typu aktywności fizycznej. Nie byłoby jednak możliwe przeprowadzenie zajęć praktycznych, gdyby nie dogodne miejsce do nurkowania – takie, jak kamieniołomy w Zakrzówku. To miejsce, jak każde naturalne warunki do uprawiania sportu, cieszy się dużą popularnością. Malowniczy, w pewien sposób poznany, nadal jednak czeka na podwodną eksplorację.

nurkowanie

Jakie warunki trzeba spełnić, aby rozpocząć tę niezwykłą przygodę, jaką jest nurkowanie w Krakowie? Trzeba mieć ukończone 10 lat oraz chęć spróbowania, jak wygląda podwodny świat. Co do górnej granicy wieku – to taka nie istnieje. Oczywiście, należy brać pod uwagę stan zdrowia i ogólne warunki fizyczne, ale trzeba od razu podkreślić, że nurkowanie takie, jak w Krakowie, w szkole która prowadzi takie kursy, jest na tyle bezpieczne, że mogą się nim cieszyć nawet dzieci.

Kto więc chciałby przekonać się, jak wygląda rzeczywistość z perspektywy pełnego zanurzenia – nic prostszego! Nurkowanie w Krakowie jest na wyciągnięcie ręki. A choć trzeba zawsze pamiętać, że do wody należy podchodzić z szacunkiem, to jednak nie należy się jej bać. Całą resztą zajmie się doświadczona ekipa, która przekona niezdecydowanych, że to nie jest takie trudne: Just Dive!