Lato to czas zwiewnych sukienek, krótkich spodenek oraz odsłoniętych nóg. Jest to ostatni moment, by przeprowadzić zabieg depilacji laserowej, która pozwoli cieszyć się piękną, gładką skórą. Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilacja laserowa co to jest?

Od dłuższego już czasu depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością. Nadal jednak wiele mitów krąży wokół tej metody usuwania zbędnego owłosienia. Wiele kobiet decyduje się na depilację woskiem bądź pastą cukrową nie wiedząc, jak skuteczny i bezpieczny jest zabieg depilacji laserowej.

Depilacja laserowa polega na użyciu wiązki światła lasera, która przenika w głąb włosa przez melaninę, co prowadzi do trwałego zniszczenia włosa wraz z korzeniami. Trzeba wiedzieć, że depilacja laserowa usuwa wyłącznie włoski, które są widoczne. Faza wzrostu włosa trwa od 4 do 6 tygodni, dlatego konieczne jest powtórzenie zabiegu. Chcąc w pełni usunąć zbędne owłosienie przeważnie należy przeprowadzić 4-6 zabiegów w odstępach od 6 do 12 tygodni.

depilacja laserowa

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Już miesiąc przed zabiegiem należy zacząć unikać słońca oraz opalania sztucznego. Wykluczone również jest używanie samoopalaczy, balsamów nawilżających, ujędrniających, czy perfumowanych, które mogą doprowadzić do podrażnienia skóry w kontakcie z laserem.

Kolejnym, niezmiernie ważnym elementem przygotowania do zabiegu depilacji laserowej jest odstawienie leków i ziół światło-uwrażliwiających. Należy zwrócić uwagę na antybiotyki, leki przeciwgrzybiczne, przeciwcukrzycowe, nasercowe, przeciwtrądzikowe, antydepresanty czy leki antykoncepcyjne. Ważna jest również rezygnacja z używania takich ziół jak nagietek, koper włoski, arcydzięgiel, rumianek, piżmo, sok z selera, rokitnik czy oset.

Przed zabiegiem niekorzystne jest również usuwanie włosów pęsetą oraz woskiem. Takie zabiegi mogą zniekształcić cebulki, które będą trudne do usunięcia laserem. Golenie jest dozwolone. Bardzo niekorzystne jest również stosowanie peelingów, gdyż mogą one doprowadzić do wzrostu podrażnień skóry w czasie depilacji laserowej.