Obecnie mnóstwo kobiet chcących cieszyć się pięknym wyglądem coraz częściej korzysta z usług kosmetycznych. Wśród wielu wykonywanych zabiegów ogromną popularnością cieszy się makijaż permanentny.

Istotne cechy makijażu permanentnego

Na tego typu makijaż decydują się obecnie tysiące kobiet w różnym wieku. Od tatuażu różni się tym, że charakteryzuje się bardzo płytkim przenikaniu barwnika. Podczas wykonywania makijażu permanentnego barwnik jest wprowadzany zazwyczaj na głębokość od 0,3 do 0,8 mm, czyli do warstwy podstawnej naskórka. Wraz z upływem czasu warstwa ta ulega znacznemu złuszczeniu, w związku z czym makijaż staje się mniej widoczny oraz nieco jaśniejszy.

Dziś w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonywany jest makijaż permanentny brwi. Ponadto z pomocą tej metody wykonywany jest także profesjonalny makijaż kreski na dolnej i górnej powiece oraz ust. W Gdyni makijaż permanentny można wykonać tutaj.

Jaka jest trwałość makijażu permanentnego?

Tego typu makijaż utrzymuje się niezawodnie do dwóch lat, niemniej wraz z upływem czasu ulega znacznemu rozjaśnieniu. Po jego wykonaniu w ciągu od 4 do 7 dni wyjściowy kolor blednie do około pięćdziesiąt procent, a w miejscu w którym został wykonany pojawiają się strupki.

Po upływie dwóch tygodni od wykonania zabiegu konieczna jest jego korekta, która to pozwala na wyrównanie ewentualnych nierówności. W okresie gojenia się miejsc, które to zostały poddane zabiegowi należy je codziennie smarować preparatem natłuszczającym.

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego

Decydując się na zabieg konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do niego. W tym celu cztery tygodnie przed wykonaniem makijażu brwi nie należy wykonywać henny, a dzień przed zabiegiem warto wykonać peeling złuszczający.

Jeśli chodzi o makijaż oczu to cztery tygodnie przed wykonaniem zabiegu nie należy wykonywać henny rzęs. Osoby, które to posiadają wrażliwe oczy przed zabiegiem powinny zastosować specjalne krople homeopatyczne.

Natomiast w przypadku makijażu ust to trzy dni wcześniej warto zacząć stosować profilaktycznie preparat antywirusowy. Przed zabiegiem nie należy się opalać, pić alkoholu oraz kawy.