Podwodny świat kusi, by go poznawać i zdobywać. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wakacyjne oferty, które zawierają w sobie elementy nurkowania. Warto pamiętać, że ta dyscyplina nie tylko dostarcza ciekawych i niezapomnianych wrażeń, ale też wymaga odpowiedniego przygotowania.

Pierwszym krokiem w kierunku zejścia do podwodnego świata powinien być kurs nurkowania. Niewątpliwie jest on okazją do zapoznania się z warunkami, jakie panują pod powierzchnią wody i zasadami, których trzeba tam przestrzegać. Doświadczeni instruktorzy są w stanie przygotować adepta na niemal każdą sytuację, jaka może go spotkać pod wodą. Szkolenie daje możliwość przećwiczenia każdej z nich. Wszystko po to, by podwodna wyprawa była bezpieczną przygodą.

Na kursie przyszły płetwonurek zapoznaje się nie tylko z sytuacją, jaka może spotkać go pod wodą, ale również ze sprzętem niezbędnym do nurkowania. Do swobodnego, krótkiego podglądania podwodnych zakamarków wystarczą: maska, rurka i płetwy. Wybierając się na dłuższe ekspedycje nurkowe, trzeba wyposażyć się w sprzęt powietrzny. Potrzebne będą butle i automat oddechowy. Przyda się też kombinezon piankowy i pozostałe elementy sprzętu pomocniczego: buty, rękawice, kominiarka i kilka dodatkowych gadżetów, które ułatwią zwiedzanie podwodnych zakamarków.

nurkowanie kraków

Marząc o zdobywaniu świata ukrytego pod powierzchnia wody, trzeba rozejrzeć się nie tylko za dobrej jakości sprzętem. Wcześniej przyda się instruktor, który pasjonuje się nurkowaniem i chętnie podzieli się swoim doświadczeniem. Takie osoby ma w swoich szeregach szkoła nurkowania Just Dive. Instruktorzy szkolą tam w ramach różnego rodzaju kursów adresowanych również do doświadczonych nurków m.in.: Rescue Diver, Advanced Open Water Diver, Nurkowanie Głębokie, Nurkowanie Wrakowe, Nurkowanie Nocne i Podwodna Nawigacja.

Szkoła nurkowania Just Dive jest miejscem, z którym warto się zaprzyjaźnić na początku swojej podwodnej przygody. Przemawiają za tym nie tylko organizowane tam kursy nurkowania, ale również możliwość wypożyczenia sprzętu. Takie rozwiązanie pozwoli sprawdzić, czy nurkowanie pochłonie nas na tyle, by warto było wydać pieniądze na zakup własnego wyposażenia.