Obecnie coraz więcej osób stara się zdrowo żyć. Generalnie rzecz ujmując jest to bardzo pozytywny trend, czasem jednak żyjąc fit popełniamy pewne błędy. Jakie?

Składowe życia fit

Zastanówmy się najpierw, na czym w zasadzie polega to całe życie fit, o co tu w zasadzie chodzi? Otóż generalnie staramy się odżywiać zdrowo, uprawiać regularnie jakąś aktywność fizyczną oraz spać odpowiednio długo. W praktyce jednak wcale to nie jest takie proste – w powyższych aspektach życia zdrowo popełniamy bowiem pewne błędy. Jakie?

1) Sen

O tym aspekcie zdrowego stylu życia nieraz zapominamy. Mówimy sobie, że przecież sport i zdrowe posiłki wystarczą, że sen już nie jest taki potrzebny. A jednak jak najbardziej jest. Prawidłowa ilość snu koreluje dodatnio z naszym nastrojem, zdolnością zapamiętywania i analizowania oraz w zasadzie z odpornością i zdrowiem.

zdrowa żywność

2) Zdrowa żywność

Naszym błędem jest tutaj stosowanie każdej nowinki czy diety, która jest od razu promowana przez media, nie sprawdziwszy uprzednio, czy jej działanie jest rzeczywiście pomocne i przebadane naukowo.

3) Aktywność fizyczna

Tu kolei często nie dobieramy odpowiednio rodzaju aktywności do naszych możliwości i predyspozycji. Niestety nieraz wybieramy sport, który zupełnie nie jest dla nas przyjemnością albo też aktywność, która nam tylko przeszkadza. Często też ćwiczymy sami bez rozgrzewki, nie dbając o proporcjonalne wyćwiczenie różnych partii mięśni, przetrenowujemy się albo przeciwnie – nasz trening jest bardzo krótki i mało wydajny.

zdrowy styl życia

Ostatni błąd – stosunki międzyludzkie

Często zapominamy także o tym, że życie fit także polega na utrzymywaniu kontaktów z przyjaciółmi, znajomymi czy z rodziną. Ponadto ważne jest nasze samopoczucie, nasz pogląd na świat. Dobrze by było gdybyśmy umieli się cieszyć życiem – wtedy na pewno będziemy bardzo fit!