Odpowiednia profilaktyka zdrowotna pomaga zapobiegać rozwojowi wielu chorób. Każda kobieta powinna regularnie odbywać wizyty u lekarza ginekologa, aby mieć całkowitą pewność, że nic jej nie zagraża. Bez względu na wiek możemy borykać się z wieloma różnymi kobiecymi dolegliwościami, o których piszemy w poniższym artykule.

Najczęstsze dolegliwości ginekologiczne

Najczęściej kobiety zgłaszają się do lekarza ginekologa z powodu problemów, które dręczą je podczas menstruacji. Nieregularne miesiączki, ból brzucha i innych części ciała, często dotkliwie utrudnia normalne funkcjonowanie. Powodów takich problemów może być wiele, a wśród najpopularniejszych warto wyróżnić: zaburzenia hormonalne lub nadżerki.

ginekolog kraków

Według ogólnie dostępnych statystyk co druga Polka, która choruje na raka szyjki macicy, umiera. Pomimo wielu kampanii społecznych, stałych alarmów ze strony lekarzy kobiety nadal zapominają o prawidłowej profilaktyce. Przeważnie przychodzimy do lekarza specjalisty, dopiero gdy coś nas boli. W wielu przypadkach okazuje się, że jest za późno na to, aby powstrzymać rozwój rozpoznanej choroby, dlatego tak ważne są regularne badania cytologiczne. Badanie powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku, aby ustalić, czy towarzyszy nam ryzyko powstania stanów chorobowych.

Kolejną chorobą, która często dotyka kobiety, jest endometrioza, która bez odpowiedniego leczenia może nieść za sobą wiele przykrych skutków takich jak:

– problemy z zajściem w ciąże,
– bolesne miesiączki,
– częste bóle podbrzusza,
– zaparcia, biegunki
oraz wiele innych dolegliwości, które odpowiednio wcześniej wykryte, możemy wyeliminować.

Bez względu na to, gdzie mieszkamy, możemy skorzystać z pomocy. Ginekolog Kraków, Warszawa, Poznań — w każdym mieście funkcjonują prywatne oraz publiczne klinik zdrowotne, które zatrudniają specjalistów. Lekarz ginekolog postawi odpowiednią diagnozę oraz wykona badanie USG.

Jeżeli obawiamy się pierwszej wizyty, a zależy nam na odpowiedzialnej antykoncepcji, zawsze możemy wybrać się do kobiety — ginekolog w Krakowie. Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto zadbać o regularne badania.